Gizlilik İlkeleri

o    Siteye üye olunması durumunda, daha iyi hizmet verebilmek adına ad, soyadı, E-mail adresi, telefon numarası, cinsiyet, doğum tarihi, TC kimlik numarası, vergi kimlik numarası, kişisel ilgi alanları, fatura ve teslimat adresleri gibi bazı kişisel bilgilerinize ihtiyaç duyulmaktadır. Bu bilgiler haricinde, site ziyaret sıklığı ve zamanları, sipariş verilme zamanları ve sipariş anındaki IP adresi, ziyaret edilen ürün sayfalarının ve sipariş verilen ürünlerin istatistikleri gibi kişisel bilgi içermeyen toplu istatistiksel veriler de, ziyaretçi hareket ve tercihlerini analiz etmek ve anlamak amacıyla toplanır ve kullanılır.

o   NEatelier, veri bankasında topladığı müşterilere ait e-mail adreslerini ve kişisel bilgileri, belirli aralıklarla gönderilecek olan dönemsel kampanya çalışmaları, müşteri profillerine yönelik özel promosyon faaliyetlerinin kurgulanması ve istenmeyen e-maillerin iletilmemesine yönelik müşteri sınıflandırma çalışmalarını sadece NEatelier bünyesinde kullanacaktır.

o   Sipariş oluşturma esnasında kullanılan kredi kartı ve/veya banka kartı bilgileri hiçbir şekilde sistemlerimizde saklanmaz.

o   Sitede toplanan bilgiler sipariş süreçlerini yürütmek, tamamlamak ve müşterilerimizle ilgili iletişimi sağlamak; ürünler, servisler, kampanyalar ve promosyonlarla ilgili bilgi vermek, müşterilerin alışveriş tercihlerini daha iyi anlamak, trend analizleri ve istatistiksel analizler yapmak, sitenin güvenliğini güçlendirmek amaçları için kullanılır.

o   Site’nin içerik bölümünün zenginleştirilmesi ve geliştirilmesi amacı ile veya bazı istatistiki değerlendirmeler yapmak için yahut Site’nin işlevlerinin veya NEatelier faaliyetlerinin yerine getirilmesi amacı ile ya da tanıtım amacıyla reklam, tedarik ve benzeri konularda da sitede kullanılan bilgiler kullanılabilir ya da işbirliği edilen firmalarla (kargo, gönderi, çağrı merkezi, veri tabanı vb. hizmetleri firmaları ile) ve kanuni yükümlülüklerin gerektirdiği noktalarda ilgili devlet mercileri ile paylaşılabilir. Bununla birlikte, NEatelier, işbu verileri, faaliyeti dışında hiçbir nedenle ticari amaçla kullanmaz yahut üçüncü kişilere satamaz. İşbu hüküm, sözleşmenin üçüncü kişilere devrine engel değildir. Ayrıca NEatelier, kanuni olarak saklaması gereken Üye bilgilerini saklamakla yükümlüdür. Bununla birlikte Üye’nin her zaman kendisiyle ilgili kişisel veriler hakkında bilgilendirilme, bu verilere erişme, bunların düzeltilmesini veya silinmesini talep etme ve amaçları doğrultusunda kullanılıp kullanılmadığını öğrenmeyi talep etme hakları saklıdır.

o   Üye, Site aracılığıyla alınan ürün karşılığında ürün bedeli ödemesi için kredi kartı kullandığında, kredi kartı numarasının, kredi kartının son kullanma tarihi, CVV2 kodunun ve benzer bilgilerin bankalar ile paylaşılması gerektiğini kabul etmiş sayılır.

o   NEatelier, işbu Sözleşme ve geçerli yasal düzenlemelere bağlı kalmak kaydıyla, üyeliğe bağlı olan bütün bilgileri, Sözleşme süresince veya Sözleşme’nin sona ermesinden sonra dahi, kendi pazarlama faaliyetleri ile ilgili olarak kullanma hakkına sahiptir.

o   NEatelier, tek taraflı olarak verdiği hizmeti sürekli veya geçici olarak durdurma, hizmetin içeriğini değiştirme veya iptal etme hakkı saklı kalmak kaydıyla ve teknik arızalar dışında, Üyeyi sözleşme konusu hizmetlerden yararlandırılacağını, Üye’nin paylaşıma açtığı bilgileri yasal zorunluluklar ve belirtilen durumlar hariç üçüncü kişilerle paylaşılmayacağını taahhüt eder. Üye’nin, Site’nin çalışmasına engel olacak herhangi bir elektronik sabotaj ve/veya saldırıya neden olduğunun tespit edilmesi veya resmi makamlardan, Üye’ye yönelik suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi halinde, NEatelier, ilgili Üye’nin kişisel bilgilerini araştırma ve açıklama hakkına sahiptir.

© 2019 Tüm hakları saklıdır.

Hazırlayan : HMA YAZILIM